DAHUA HAC-HDW1200R-VF-S3 2,8-12mm 2MP 4IN1
  • Απόθεμα: Διαθέσιμο
  • Κωδικός: HAC-HDW1200R-VF
  • Βάρος: 0.69kg
Product Views: 3746
HAC-HDW1200R-VF
2MP HDCVI IR Eyeball Camera
* The parameters and datasheets below can only be applied to 1200-S3 series
> Max 30fps@1080P
> HD and SD output switchable
> 2.7-12mm vari-focal lens
> Max. IR length 30m, Smart IR
> IP67, DC12V
Image Sensor
1/2.7" CMOS
Effective Pixels
1920(H)×1080(V), 2MP
Scanning System
Progressive
Electronic Shutter Speed
PAL: 1/25~1/100000s
NTSC: 1/30~1/100000s
Minimum Illumination
0.02Lux/F1.4, 0Lux IR on
S/N Ratio
More than 65dB
IR Distance
Up to 30m (98feet)
IR On/Off Control
Auto / Manual
IR LEDs
24
Lens
Lens Type
Vari-focal lens / Fixed iris
Mount Type
Board-in
Focal Length
2.7-12mm
Max Aperture
F1.4
Angle of View
H: 99°~37°
Focus Control
Manual
Close Focus Distance
300mm
Pan / Tilt / Rotation
Pan/Tilt/Rotation
Pan: 0° ~ 360°
Tilt: 0° ~ 90°
Rotation: 0° ~ 360°
Video
Resolution
1080P (1920×1080)
Frame Rate
25/30fps@1080P, 25/30/50/60fps@720P
Video Output
1-channel BNC high definition video output / CVBS video output (Can switch)
Day/Night
Auto (ICR) / Manual
OSD Menu
Multi-language
BLC Mode
BLC / HLC / DWDR
WDR
DWDR
Gain Control
AGC
Noise Reduction
2D
White Balance
Auto / Manual
Smart IR
Certifications
Certifications
CE (EN55032, EN55024, EN50130-4)
FCC (CFR 47 FCC Part 15 subpartB, ANSI C63.4-2014)
UL (UL60950-1+CAN/CSA C22.2 No.60950-1)
Interface
Audio Interface
N/A
Eelectrical
Power Supply
12V DC ±25%
Power Consumption
Max 3.5W (12V DC, IR on)
Environmental
Operating Conditions
-40°C ~ +60°C (-40°F ~ +140°F) / Less than 90% RH
* Start up should be done at above -40°C (-40°F)
Storage Conditions
Ingress Protection &Vandal Resistance
IP67
Construction
Casing
Aluminium
Dimensions
Φ119mm×97.4mm (Φ4.69"×3.83")